UKŁADANIE PODŁÓG DREWNIANYCH - OD CZEGO ZACZĄĆ?

2016-08-15 19:04:57

Układanie podłóg drewnianych trzeba przemyśleć

Jeśli nie mamy od początku zdecydowane, jaką chcemy mieć podłogę, w momencie gdy decyzję musimy już podjąć, powstać może niemały kłopot. Jeśli zdecydujemy się na układanie podłóg drewnianych, trzeba będzie zadać sobie pytanie: podłoga, którą będziemy chcieli u siebie mieć, będzie z prawdziwego drewna, czy z sztucznego? Mówi się, że podłogi sztuczne są bardziej wytrzymałe, a przede wszystkim tanie.

Podłogi laminowane czy z drewna?

Prawda jest taka, że nic nie zastąpi prawdziwego drewna. Już sama nazwa powinna mówić za siebie. Imitacja drewna daje jedynie podłogę. Podłoga z drewna to coś więcej. Drewno jest produktem działania natury. A jak wiadomo, to co naturalne jest zdrowe. Dodatkowo, świadomość, że korzystamy z podłogi wykonanej ze świeżego drewna, które jest podporą naszego domu, daje o wiele więcej satysfakcji. Zapach lasu zostaje przeniesiony do najważniejszego dla nas miejsca na Ziemi, tworząc przy tym przytulną i klimatyczną atmosferę. Co prawda, podłogi laminowane mają swoje plusy, jak między innymi prosty montaż, czy brak potrzeby konserwacji podłogi. Kto jednak nie woli od czasu do czasu zadbać o kluczowe elementy w naszym mieszkaniu? Drewno można i powinno się pielęgnować, zabezpieczać i konserwować. Ale drewno odpłaci nam się długotrwałym i bezpiecznym działaniem. Podłóg sztucznych raczej się nie pielęgnuje i w przypadku potrzeby, taką podłogę trzeba wymienić na nową. Mówi się również, że drewniane podłogi "oddychają", co pozwala zachować odpowiedni mikroklimat w pomieszczeniu oraz stałą wilgotność powietrza. Solidne położona drewniana podłoga w tym aspekcie triumfuje.

układanie-podłóg-drewnianych-podloga-z-drewna

Podłogi drewniane odwdzięczą się solidnością

Solidne drewno ma to do siebie, że potrafi być bardzo wytrzymałe. Układanie podłóg drewnianych często odbywa się z użyciem wiekowego drewna. Niektórzy decydują się na taki krok ze względu na piękny wygląd drewna, ale tez mają pewność, że gatunek drewna jest najwyższej jakości. Niektóre podłogi mają w swojej ofercie gwarancje na nawet kilkadziesiąt lat! A to ze względu na wspomnianą wcześniej solidność. Drewno jest odporne na zarysowania, oraz ogólnie rzecz biorąc, na upływ czasu. Dobrze położone drewno może przeżyć nawet kilka pokoleń.