NOWY PARKIET - RENOWACJA PODŁÓG BIAŁYSTOK

2016-07-19 09:15

Stary parkiet a renowacja podłóg

Stare zniszczone podłogi mają swój urok i bardzo często niesamowitą historię. Stare przedmioty nierzadko mogą dostać nowe życie, nie trzeba ich wyrzucać i wymieniać na nowe. Należy pamiętać że renowacja podłóg może zostać przeprowadzona samodzielnie, jest to prosta czynność o ile drewno użyte do ułożenia parkietu nie ma dużych uszkodzeń. Wtedy wymagana jest interwencja fachowca dla którego renowacja podłóg jest specjalizacją, Białystok.

Renowacja podłóg białystok - czyszczenie

Zanim przystąpimy do renowacji podłóg trzeba przygotować podłogę. Bardzo ważne jest aby pozbyć się starej farby i lakieru. Stary kolor można usunąć ręcznie szlifując powierzchnię lub mechanicznie. Podczas zabiegu, należy pamiętać aby używać odpowiedniej grubości papieru, pracę rozpoczynając od najgrubszego, kończąc na gęsto uziarnionym. Po usunięciu starego lakieru, powierzchnię podłogi należy oczyścić z osadu który pozostał po czyszczeniu. Jeśli występują problemy z usunięciem starego lakieru, warto sięgnąć po specjalne środki chemiczne które powodują że lakier staje się miękki i łatwy do usunięcia.

Ubytki w podłodze


Ważne, renowacja podłóg to również uzupełnianie ubytków w podłożu. Można użyć specjalnych środków w kolorze drewna lub pozostawić tak aby nadały podłodze charakteru i wyjątkowego wyglądu. Duże ubytki powinny zostać uzupełnione specjalistycznymi drewnianymi "plombami". (to jest robota dla fachowca - renowacja podłóg białystok)

Renowacja podłóg - Białystok

Lakierowanie podłóg

Renowacja podłóg Białystok - krok ostatni - Lakierowanie. Jeśli w zamiarze jest, aby sęki były widoczne a historia podłogi widoczna, warto użyć lakieru bezbarwnego. Jeśli chcemy uzyskać jednolity efekt na całej powierzchni podłogi i ukryć łatane elementy, lepiej wybrać lakier o ton lub dwa ciemniejszy od poprzedniego koloru podłogi. Renowacja podłóg może być bardzo przyjemnym zajęciem na wieczory, jednak efekt ucieszy nas bardziej jeśli zlecimy pracę fachowcowi. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi realizacjami.