CYKLINOWANIE PODŁÓG - BIAŁYSTOK

2016-09-29 15:11

Cyklinowanie odpowiednim rozwiązaniem dla podniszczonych podłóg

Jednym z zajęć, w których specjalizują się specjaliści od układania parkietów, jest cyklinowanie podłóg. Białystok znajduje się na szczytowym miejscu rankingu również i w tej dziedzinie. Podobnie sprawa ma się również z tematem, jakim jest ogólnie rzecz biorąc renowacja. Warto w odpowiedni zadbać o drewnianą podłogę, ale każdemu zdarzają się niedopatrzenia. W dalszej części napiszemy o cyklinowaniu podłóg drewnianych.

Co to w ogóle jest cyklinowanie podłóg? Białystok i podlascy fachowcy tłumaczą

W przypadku, gdy drewno przez długi czas nie było odpowiedni zadbane i pielęgnowane, może mieć miejsce sytuacja, w której drewno zacznie niszczeć. Pęcherzyki powietrza zaczną wychodzić na powierzchnie a łuszczący się lakier będzie schodził z powierzchni posadzki. W tym przypadku zaleca się zastosowanie wycyklinowania posadzki. Oczywiście, w przypadku, gdy uszkodzeniu uległ zaledwie jeden fragment lub nieznaczna część posadzki, najlepiej jest ją wymienić. W innym przypadku, gdy dostrzec możemy liczne przebarwienia i inne uszkodzenia, podłogę czeka dokładne cyklinowanie. Na szczęście cyklinowanie podłóg Białystok i jego fachowcy znają od poszewki. Cyklinowanie to nic innego jak szlifowanie warstwy posadzki, aby usunąć wszystkie uszkodzenia. Szlifowanie może mieć jedynie miejsce na położonej już podłodze. Jeśli podłoga jest nieruchoma, niestety ciężko, a nawet niemożliwe będzie przeprowadzenie tego procesu. W trudno dostępnych miejscach, przykładowo pod jakimś grzejnikiem lub na krawędziach, doskonale sprawdzają się krawędziowe szlifierki.

Cyklinowanie podłóg Białystok

Jak się cyklinuje?

Szlifowanie maszyną szlifierską powinno się przeprowadzić co najmniej kilka razy. Minimum trzy, ale aby mieć pewność, że pozbyło się wszystkich zniszczeń podłogi, zaleca się cyklinować cztery lub nawet pięć razy. Dalsza reguła mówi, żeby za każdym razem zmieniać gęstość ziarna papieru ściernego na drobniejszą. Gatunki drewna, które należą do twardszych, przykładowo dąb lub jesion, powinno się cyklinować zaczynając od papieru ściernego o gęstości 36 i schodzić aż do 100. W przypadku drzew miększych, świerków , sosen czy modrzewi, zaleca się stosowanie papieru o grubości od 36 do 120.