NA CZYM POLEGA CYKLINOWANIE PODŁÓG. BIAŁYSTOK

2016-07-15 13:29

Jak zacząć cyklinowanie

Wielu klientów zastanawia się jak przygotować pomieszczenie do zabiegu jakim jest cyklinowanie. Rozpocznij od całkowitego opróżnienia pokoju z przedmiotów, usuń wykładziny, i wszystkie elementy które przylegają do podłogi. Ważne jest, aby mieć czystą powierzchnię zanim rozpoczniesz cyklinowanie. Usunięcie przedmiotów jest o tyle istotne, że daje wygodę i miejsce do pracy Wam lub specjalistom. Mając pogląd na całą powierzchnię podłogi na raz, łatwiej jest wykonać zabieg tak, aby osiągnąć jak najlepsze efekty.

Podłoga jest w złym stanie, czy cyklinowanie pomoże?

Z pewnością tak, należy pamiętać że nie zawsze pomoże cyklinowanie podłóg, Białystok jest miastem w którym powietrze ma wysoką wilgotność co skutkuje gniciem desek. Ponad to podłoga nie nadaje się do cyklinowania jeżeli drewno ma liczne dziury. W takim przypadku zalecamy wymianę uszkodzonych elementów podłogi, tak aby cyklinowanie przyniosło oczekiwane efekty. W galerii mogą Państwo obejrzeć nasze realizacje, które świetnie pokazują jak dobry efekt można uzyskać z całkowicie zniszczonej podłogi niewielkim nakładem pieniędzy oraz pracy.


Jakie narzędzia będą potrzebne?


Zasadniczo, wystarczą szlifierki bębnowe oraz kątowe. Urządzenia takie można zakupić lub wypożyczyć za niewielkie pieniądze. Udzielą również instruktażu jak takie urządzenie powinno być obsługiwane. Nie należy się martwić, jest to naprawdę proste.

cyklinowanie podłóg Białystok - sens

Piaskowanie podłogi

Na czym polega piaskowanie podłogi, kiedy wymagane jest do tego cyklinowanie podłogi?

Jeśli podłoga która ma zostać poddana renowacji (w tym piaskowaniu) jest bardzo nierówna, warto przed piaskowaniem wykonać zabieg jakim jest cyklinowanie. Jest to bardzo ważne, kiedy nasza podłoga, a właściwie to krawędzie desek są nierówne. W takim przypadku należy je obrobić.

Jakiego papieru ściernego użyć?

Zalecamy używać w następującej kolejności (ziarnistość) 24, 40, 80 i 120. Rozpocznij szlifowanie od naprawdę grubego papieru ściernego (w tym przypadku 24). Po usunięciu dużych nierówności wynikających z warstw lakieru, plam czy brudu, można przejść do mniej ziarnistego papieru.